Co oferują dobre sklepy meblowe?

« wróć

Szeroka oferta

Ilu ludzi, tyle gustów, dlatego sklep meblowy, który chce cieszyć się dobrą opinią i powodzeniem wśród klientów, powinien cechować się szeroką ofertą. Oczywiście salon może mieć pewien obszar specjalizacji, np. meble kuchenne, do salonów czy łazienkowe, jednak w wybranej przez siebie kategorii dostępność produktów musi być jak największa. 

Fachowa pomoc i wsparcie posprzedażowe

Niezależnie od tego, czy wyposażenie do domu lub mieszkania kupujemy stacjonarnie czy w sklepie internetowym, powinniśmy mieć możliwość uzyskania fachowej pomocy specjalistów. Informacje te powinny być jednak czymś więcej, niż tylko „mową sprzedażową” – celem konsultanta jest dokładne poznanie oczekiwań klientów, a także przedstawienie prawdziwych cech danych produktów w przyjazny i wyczerpujący sposób. Istotą rolę odgrywają także wskazówki odnośnie prawidłowego sposobu użytkowania i czyszczenia mebli po to, aby przedłużyć ich żywotność. W zakres ten wchodzi ponadto gwarancja na zakupione artykuły, która najczęściej jest tym dłuższa, im lepszej jakości jest dany mebel.

Usługi dodatkowe

Zanim zakupione meble znajdą się w naszych domach lub mieszkaniach, muszą zostać bezpiecznie przetransportowane. Dobre salony meblowe oferują swoim klientom atrakcyjną cenowo opcję przewozu mebli do miejsca docelowego, a także pomoc w ich wniesieniu. Transport powinien odbywać się w terminie i o godzinie wskazanej przez klienta, dzięki czemu nie będzie on musiał rezygnować z innych zobowiązań - czynnik ten jest szczególnie brany pod uwagę w tych salonach, w których dba się o najwyższą jakość obsługi.

Rozróżnienie dobrego salonu meblowego od przeciętnego to m.in. kwestia poziomu obsługi klienta, a także tego, na jak szeroką ofertę produktową możemy liczyć.

Uwielbiamy urządzać wnętrza, nie zawsze jednak wizyta w sklepach meblowych jest dla nas przyjemna. Jak jednak widzimy jest kilka cech, które pozwalają rozróżnić dobre salony meblowe od przeciętnych.