Dobór tkanin do mebli wypoczynkowych

« wróć

Powszechnie uważa się, że to rozmiar i kształt mebli wypoczynkowych są czynnikami decydującymi o ich charakterze oraz najbardziej wpływającymi na to, do jakiej aranżacji wybrany model będzie pasował najlepiej. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że ogromne znaczenie mają w tym przypadku również użyte tkaniny - odpowiednio dobrane potrafią diametralnie odmienić wygląd sofy lub narożnika, co nie pozostaje obojętne także dla wystroju wnętrza.

Na co zwrócić uwagę wybierając tkaninę na sofę lub narożnik do salonu?

Materiał, który wybierzemy na pokrycie sofy lub narożnika powinien spełniać nasze oczekiwania zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym. Splot, faktura oraz kolor to oczywiście bardzo ważne wyznaczniki, jednak kluczowe są również takie właściwości jak odporność na tarcie, hydrofobowość, a także łatwość w usuwaniu różnego typu zabrudzeń, na przykład sierści zwierząt domowych. Poszukując najlepszego rozwiązania warto przyjrzeć się nowoczesnym materiałom dostępnym na rynku - nieprzesiąkającym tkaninom teflonowym, a także tym z zastosowaną formułą Aquaclean, z których powierzchni można usunąć zabrudzenie jedynie przy użyciu wody.

Wybór tkaniny na wypoczynek - dlaczego jest tak ważny?

Przede wszystkim pozwala w prosty sposób osiągnąć cel, czyli dokładnie taki wygląd sofy lub narożnika, na jakim nam najbardziej zależy. Tym samym nie musimy tracić czasu, aby uzupełnić aranżację salonu utrzymaną w stylu industrialnym, skandynawskim czy glamour o wyrazisty, ale jednocześnie perfekcyjnie komponujący się z całą koncepcją element. Ponadto to właśnie umiejętne zastosowanie tekstyliów ma decydujący wpływ na to, jak czujemy się w danej przestrzeni. Wprowadzają ciepłą, przytulną atmosferę, co w przypadku salonu ma niebagatelne znaczenie. Wybierając tkaninę na wypoczynek warto też sięgnąć po desenie ponadczasowe - nawet, jeżeli aktualnie obowiązujące trendy wydają się być bardzo kuszące. W ten sposób po roku czy dwóch nie będziemy czuli presji wymiany mebla tylko dlatego, że deseń lub kolor tkaniny wyszły z mody. Jeżeli więc planujesz zakup wypoczynku do salonu, koniecznie skorzystaj z oferty renomowanego salonu meblowego, np. Vanillienhaus w Łodzi, w którym doradcy chętnie pomogą w wyborze najlepszej opcji.