Jak dobrać fotel do wypoczynku do salonu?

« wróć

Zarówno domownikom, jak i gościom oferują dodatkowe miejsce w salonie, gdzie można naprawdę wygodnie usiąść i spędzić miło czas – czy to z książką w ręku czy przy wspólnej kawie. Niepodważalną zaletą foteli jest ponadto fakt, że w przeciwieństwie do sofy czy tym bardziej dużego narożnika, można go łatwo przestawić w inne miejsce. Poza tym, to dodatkowy element w aranżacji, który może ją po prostu dopełniać lub nadawać jej zupełnie nowego charakteru. Jak więc dobrać fotel do wypoczynku do salonu, żeby oba meble współgrały ze sobą? Czym kierować się wybierając jego formę oraz tapicerkę?

Spójny wygląd mebli wypoczynkowych

To najprostsze z możliwych rozwiązań. Jeśli szukamy więc bezpiecznego wyjścia z sytuacji lub po prostu boimy się eksperymentować w tak ważnej przestrzeni, jaką jest salon, zdecydujmy się na zakup fotela z tej samej kolekcji co wybrany przez nas wypoczynek. Ten sam styl oraz tapicerka zapewnią harmonijny wygląd, który wzmocnić możemy dodatkami, takimi jak ciekawe poduszki lub pled.

Połączenie odmiennych stylów

Szukając bardziej niebanalnych pomysłów na urządzenie salonu, możemy wybrać meble z różnych kolekcji. Fotel może stać się wtedy przysłowiową „kropką nad i”, która będzie idealnym, wyróżniającym się na tle pozostałego wyposażenia zwieńczeniem aranżacji. Może on nam również posłużyć do łączenia różnych stylów, które chcemy wprowadzić w salonie, bądź też do uspójnienia obecnej tam kolorystyki. Jeśli więc nasz narożnik cechuje się prostą formą i uniwersalnym kolorem, wybierzmy fotel o intrygującym kształcie. Jeśli to meble z tej samej kolekcji, niech różnią się kolorem tapicerki.

Podobne, a jednak różne

Innym, ciekawym rozwiązaniem, które proponujemy w naszym salonie, to możliwość zakupu mebli w tym samym kolorze, ale w różnych obiciach. W ten sposób możemy zamówić do salonu przykładowo sofę ze skórzanym obiciem oraz fotel w tym samym kolorze, lecz obity wybraną tkaniną tapicerską.

Meble wypoczynkowe są najczęściej najważniejszym element wyposażenia salonu. Poświęćmy więc odpowiednio dużo uwagi ich zakupowi!