Jak wybrać kanapę do małego salonu?

« wróć

Co jest ważne przy wyborze kanapy do małego salonu:

Odpowiedni rozmiar – w małych pomieszczeniach nie najlepiej wyglądają wielkie meble, tak samo jak w dużych wnętrzach małe, dlatego bardzo istotne jest dobranie odpowiednich gabarytów kanapy do pokoju, w którym ma się znajdować. Małe nie znaczy niewygodne, na szczęście nawet niewielkie sofy mogą być komfortowe nawet dla trzech osób. W naszych salonach dobierzesz komfortowe kanapy i narożniki, które będą zwymiarowane pod Twoje potrzeby. Mamy możliwość konfiguracji wielkości mebla co 10 i 20 cm.


Wygląd – nie może być przypadkowy. Pamiętajmy, że kanapa stanowi zazwyczaj aranżacyjne serce salonu, to ona przykuwa wzrok w pierwszej kolejności. Zazwyczaj to właśnie do sofy dopasowujemy później resztę mebli i sprzętów, które razem tworzą strefę wypoczynku w mieszkaniu. Najlepiej postawić na jasne, stonowane barwy i wybrać taki rodzaj materiału obiciowego, który będzie wytrzymały i sprosta nawet intensywnemu użytkowaniu.

Komfort – bezpośredni wpływ na wygodę ma twardość siedziska, dlatego w naszej ofercie możesz bez problemu dostosować ją do swoich wymagań.


Miejsce – przed zakupem zaplanujmy, gdzie dokładnie stanie kanapa. Trzeba to dobrze przemyśleć, aby wybrać miejsce, które pozwoli na jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W małych salonach najczęściej stawia się ją pod ścianą, ponieważ w ten sposób zajmuje najmniej miejsca.

Modele idealne do małych salonów:

Narożnik – jest ustawny, co jest bardzo ważne w niewielkich pomieszczeniach. Nawet małe modele narożników są w stanie wygodnie pomieścić cztery dorosłe osoby.


Narożnik z funkcją spania – wspaniałe rozwiązanie ułatwiające przenocowanie gości, gdy nadarzy się taka okazja. Łączy w sobie cechy narożnika i łóżka.

Wersalka albo tapczan – rozkładane wersje kanap. Przed rozłożeniem są wąskie i długie, idealnie sprawdzają się w prostokątnych wnętrzach.


Nierozkładana mała kanapa – jeśli nie mamy zwyczaju nocowania u nas gości lub w mieszkaniu znajduje się osobny pokój pełniący funkcję sypialni gościnnej, możemy spokojnie zdecydować się na zakup nierozkładanej zgrabnej kanapy. Będzie świetnie wyglądać w niewielkiej przestrzeni.