Jak wybrać sofę lub narożnik do salonu?

« wróć

Salon to najważniejsze pomieszczenie w każdym mieszkaniu i domu. To tam spędzamy najwięcej czasu - przyjmujemy gości, relaksujemy się, czy przebywamy w rodzinnym gronie podczas wieczornych wolnych chwil. Jako salon meblowy mebli wypoczynkowych Łódź jesteśmy specjalistą w branży aranżacyjnej i wiem, co jest modne w tym sezonie oraz co zapewni Ci komfort, o którym marzysz. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak dobrać sofę do wystroju Twojego mieszkania.

Sofa do salonu – dobór kolorystyki

Kolor sofy – co jest teraz modne?

Pierwszą decyzja, jaką musi podjąć Klient planujący zakup narożnika lub sofy do salonu, jest wybór koloru tego mebla. Kolor można wybrać na zasadzie podobieństwa i uzupełnienia albo kontrastu – zależnie od osobistych preferencji dotyczących wyglądu wymarzonego salonu. Interesującym i modnym tej wiosny kolorem jest limonkowy – dla tych, którzy zdecydowali się na taki wybór koloru ścian, optymalnym uzupełnieniem będą meble do salonu w kolorze grafitowym lub jasnoszarym. Ten elegancki mariaż zachwyci zarówno mieszkańców, jak i gości. Do limonki będą pasować również fioletowe akcenty – dlatego dobrym wyborem będzie również narożnik w takim kolorze, ale pod warunkiem, że salon jest przestronny, gdyż ciemne barwy zwykle pomniejszają optycznie przestrzeń.       

Jak dobrze połączyć kolor ścian i sofy?

 

Mamy też ciekawy pomysł dla osób ceniących bardziej klasyczne aranżacje: połączenie w salonie białych ścian z kremową sofą. Takie wnętrze warto uzupełnić dodatkami w bardziej żywych kolorach, dobrze w tej dekoracyjnej roli sprawdzą się ramki na zdjęcia, małe komody, parapety. Dlaczego jeszcze pastelowe kolory w salonie to dobra opcja? Po pierwsze, pastele raczej nigdy nie wyjdą z mody – dlatego nie trzeba będzie zmieniać mebli na inne za rok czy dwa. Po drugie, takie zestawienie zawsze wygląda estetycznie. Może to być ważny argument dla osób, które boją się niespodziewanych efektów aranżacyjnych eksperymentów. Po trzecie, pastelowe kolory powiększą optycznie wnętrze salonu oraz sprawią, że wyda się ono lepiej oświetlone. Dlatego jeśli Wasz salon nie posiada dużych okien lub jest mocno zacieniony, nie polecamy malowania ścian na intensywne barwy. W takim wypadku najlepszy efekt zapewni klasyczna biel, ewentualnie uzupełniona kolorowymi dodatkami. Do białych ścian salonu pasować będzie sofa lub narożnik praktycznie w każdym kolorze.

Sofa czy narożnik – jaki wypoczynek wybrać do salonu?

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze sofy bądź narożnika do salonu warto wziąć pod uwagę, ile mamy dostępnej przestrzeni. Inne meble wypoczynkowe sprawdzą się w dużym salonie, a inne w kameralnym pomieszczeniu.

Sofy są z reguły mniejsze niż narożniki, przez co łatwiej je dopasować do wnętrza – ale za to narożnik jest wygodniejszy i bardziej elegancki. Można wygodnie i przyjemnie wypocząć na narożniku po męczącym dniu np. oglądając film lub czytając książkę. Z kolei sofa zapewnia większą oszczędność miejsca w salonie. Warto też pamiętać, że np. wybrane meble wypoczynkowe mogą być zaaranżowane zarówno jako sofa, jak i jako narożnik – adekwatnie do indywidualnych potrzeb Klientów. 

Zachęcamy Was do wyboru z bogatego asortymentu tych mebli, które sprawią, że Wasz salon będzie komfortowy i elegancki, a do tego zawsze będziecie chętnie tam spędzać czas. Zapraszamy do naszego sklepu po najwyższej jakości wyposażenie salonu.