Jak wybrać wygodne meble wypoczynkowe do salonu?

« wróć

Wielkość

Oczywiście im większa sofa, tym więcej miejsca dla domowników na wygodne spędzanie czasu. Niestety wielomodułowe meble wypoczynkowe składające się z kilku segmentów nie sprawdzą się w bardzo małych salonach, bowiem optycznie je zmniejszają i znacząco pogarszają ich funkcjonalność. Zanim więc zakupimy sofę, dokładnie zmierzmy miejsce, które chcemy zagospodarować i bezwzględnie decydujmy się tylko na to wyposażenie wypoczynkowe, które będzie mieścić się w tym zakresie. Bardzo duże meble wypoczynkowe to natomiast nieodzowny element dużych salonów łączonych z jadalniami, w których stanowią one główny punkt skupiający wzrok.  

Rodzaj obicia

Kolejna cecha, która wpływa nie tylko na wygodę, ale także na praktyczność mebli wypoczynkowych, to materiał z którego wykonano obicia. Bardzo przyjemne w dotyku i wytrzymałe są wszelkiego rodzaju tkaniny, choć ważna jest także ich jakość. Im wyższa, tym lepsza odporność na przebarwienia i uszkodzenia wynikające z naturalnego zużywania się siedzisk. Materiałów nie poleca się jednak do domów w których mieszkają alergicy, bowiem gromadzi się w nich trudny do usunięcia kurz. Praktyczne są także skóry, zarówno naturalne i ekologiczne, choć zimą mogą sprawiać wrażenie zbyt chłodnych.

Funkcja spania

Meble wypoczynkowe mogą pełnić także funkcję awaryjnego, aczkolwiek wygodnego miejsca do spania. Dlatego jeśli często przyjmujemy gości, szukajmy narożników i sof, które można łatwo i szybko rozkładać. Praktyczne będą także te z dodatkowym miejscem pod stelażem, np. do przechowywania pościeli.

Wybór mebli wypoczynkowych do salonu to inwestycja na przynajmniej kilka lat, dlatego kierujmy się nie tylko wyglądem, ale też wygodą (ją warto przetestować osobiście) oraz materiałem na obiciu – ten ostatni powinien łączyć w sobie zarówno praktyczność jak i komfort, szczególnie jeśli salon to miejsce w którym lubimy spędzać bardzo dużo czasu.