Komplety wypoczynkowe do salonu

« wróć

Salon bez kompletu wypoczynkowego nie może spełniać swojej funkcji miejsca, w którym będziemy mogli relaksować się z rodziną i przyjaciółmi. Nie powinny być to jednak meble przypadkowe, gdyż muszą charakteryzować się kilkoma cechami. Czym kierować się przy wyborze kompletu do pokoju dziennego, aby był on wygodny i służył nam przez wiele lat?


Jak wybrać komplet wypoczynkowy do salonu?

Jak wskazuje sama nazwa, naszym priorytetem powinna być sposobność komfortowego wypoczywania na sofach, narożnikach i towarzyszących im fotelach. Aby było to możliwe, ważny jest m.in. materiał przeznaczony na tapicerkę, który powinien być przyjemny dla skóry. Zdecydowanie polecane są tkaniny takie jak np. alcantara, szenile oraz mikrofaza, przy czym ta ostatnia jest zalecana w szczególności alergikom, gdyż pojawiające się na niej pyłki łatwo usunąć za pomocą odkurzacza. Drugim bardzo ważnym kryterium przy wyborze jest opcja konfiguracji mebli wedle wymagań użytkowników. Taką możliwość oferuje nasz komplet wypoczynkowy Dublexo wykonany zgodnie z duńskim, minimalistycznym designem. Jest on wyposażony w ruchome oparcia, które można dopasowywać pod dwoma kątami. Istnieje także opcja zamówienia mebla z podłokietnikami, które posłużą szczególnie zwolennikom wygodnego czytania na kanapie.

Komplet wypoczynkowy z funkcją spania

Przygaszone światło, smak korzennej herbaty, koc i wygodna poduszka. Kto z nas w takich okolicznościach nie nabierze ochoty na regenerującą drzemkę? Aby była ona jeszcze wygodniejsza, sofa powinna być wyposażona w funkcję spania. Tę ostatnią oferuje elegancka kanapa Osvald, która posiada także bardzo praktyczny pojemnik na pościel oraz opcjonalnie montowany zagłówek. Możliwość rozkładania mebli wypoczynkowych sprawdza się także w domach, w których często gościmy naszych przyjaciół i znajomych. Ci z pewnością będą chętniej zaszczycać nas swą obecnością, jeśli zagwarantujemy im wygodne i przyjemne siedziska i możliwość komfortowego noclegu na wygodnej kanapie.

Komplety wypoczynkowe do salonu to nie tylko sofa, ale często także dopasowane narożniki i fotele. Aby zakup służył nam przez lata, warto przede wszystkim kierować się jakością oraz nowoczesnym designem, przy czym dzięki swej prostocie, ten ostatni wygląda modnie niezależnie od trendów w aranżacji wnętrz.