Narożnik czy sofa?

« wróć

Narożnik – duży czy mały salon?

Zarówno narożniki, jak i sofy mają być dekoracyjne i funkcjonalne. Jeśli decydujesz się na narożnik, bardzo istotne są wielkość i kształt salonu. Narożnik doskonale nadaje się do dużych pomieszczeń. Pamiętaj, że prawie każdy ma też funkcję rozkładania, więc zajmuje zdecydowanie większą przestrzeń. Narożnik ma tę przewagę, że jest dostosowany do każdej pozycji – siedzącej, leżącej czy półleżącej. Kanapy rogowe wspaniale odnajdują się podczas spotkań towarzyskich. Chociaż zajmują sporo miejsca, warto je wybrać, jeśli masz do dyspozycji odrobinę więcej m2. Bardzo często do narożnika dobierane są pozostałe meble, ponieważ jest on swoistym centrum pomieszczenia. W większych i eleganckich salonach, gustownym uzupełnieniem do nich są stylowe podnóżki.

Sofa – wygoda i funkcjonalność w jednym

Sofa jest lżejsza i zajmuje mniej miejsca, więc zdecydowanie łatwiej jest zrobić przemeblowanie, jeśli Twój wybór padnie na nią. Sofę możesz umieścić wszędzie, zarówno pod ścianą, jak i w samym centrum pomieszczenia. Jej mobilność jest bardzo przydatna, a zróżnicowane kształty i style wykonania sof pozwalają stworzyć gustowne wykończenie każdego salonu. Jeśli masz większe pomieszczenie, możesz też wybrać dwie sofy, ustawione naprzeciwko siebie. Pomiędzy nimi umieść kawowy stolik, a przyjmowanie gości będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Z sofą bardzo ładnie komponują się fotele i pufy,
a dodatkowe miejsca do siedzenia będą dodatkowym atutem.

Czy lepiej wybrać narożnik czy sofę? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zarówno sofa, jak i narożnik są dobrym wyborem. Wiele zależy od wielkości Twojego salonu i jego kształtu, a resztę już dopasujesz do swoich preferencji.