Narożniki z funkcją spania – idealne do salonu

« wróć

Funkcja dzienna

W dzień narożnik pełni funkcję bardzo wygodnej kanapy i fotela. Jest to praktyczne rozwiązanie zarówno dla wieloosobowej rodziny, jak i dla osób często zapraszających znajomych. Narożnik nie zajmuje dużo więcej miejsca niż klasyczna sofa, a daje domownikom o wiele więcej komfortu i przestrzeni użytkowej. Można się na nim wygodnie położyć, nawet we dwoje! Starczy tu miejsca na skaczące dzieci i lubiącego rozkładać się rozkosznie kanapowego psa.


Nowoczesne narożniki pozwalają na swobodną aranżację. We wnętrzu z otwartą kuchnią, narożnik może wyznaczać umowną granicę między częścią kuchenną, a wypoczynkową. Jeżeli dysponujemy odpowiednim metrażem, unikajmy przyciskania narożnika do ściany. O wiele lepiej będzie się prezentował lekko od niej oddalony.


W małych kawalerkach czy niewielkich mieszkaniach narożnik ustawiamy przylegająco do ścian z powodu braku przestrzeni. W takim wypadku pozwala nam na maksymalne zagospodarowanie małego metrażu i uzyskanie dużej strefy wypoczynkowej.

 

Funkcja nocna

Nocą narożnik można rozłożyć i zyskać w ten prosty sposób łóżko do spania dla dwóch osób. Jest to nieocenione rozwiązanie w kawalerkach bądź małych mieszkaniach. Często zdarza się, że czteroosobowa rodzina mieszka w niewielkim metrażu z dwoma pokojami – dzieci zajmują sypialnię, a rodzice śpią w części dziennej. W takim wypadku rozkładany narożnik będzie idealnym wyborem. Warto wtedy zdecydować się na narożnik z funkcją spania codziennego. W dzień korzystać z niego może cała rodzina, a także goście, w nocy staje się łóżkiem rodziców. Taki rodzaj narożników zrobiony jest z innych komponentów, które gwarantują pełną wygodę podczas snu i umożliwiają regenerację zmęczonego organizmu. 


W większych domach jest świetnym sposobem na przenocowanie gości, dla których zazwyczaj brakuje oddzielnej sypialni gościnnej. Do takich domów polecamy narożniki z okazjonalną funkcją spania.

Jeżeli masz zamiar kupić do swojego domu narożnik, najpierw wybierz się do jednego z naszych salonów i poznaj naszą bogatą ofertę. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą o narożnikach i innych meblach, abyś mógł dokonać najlepszego wyboru.