Poduszki dekoracyjne jako istotny element dopasażenia mebla wypoczynkowego

« wróć

Sofa czy też narożnik to w większości przypadków główny element aranżacji salonu. To one ze względu na swoją formę i gabaryty przykuwają przecież wzrok wchodzących do pokoju osób. Poza tym meble wypoczynkowe odgrywają niezwykle istotną rolę zarówno wtedy, gdy przyjmujemy na nich naszych gości, jak i wtedy, gdy chcemy zrelaksować się po całym dniu pracy czytając książkę, oglądając serial czy po prostu rozmawiając z najbliższymi. Jakie w tym wszystkim znaczenie mają jednak poduszki dekoracyjne? Czy mają one tylko zdobić naszą sofę lub narożnik?

Istotny element akcentowy każdej aranżacji

Naturalnie podstawowym zadaniem poduszek dekoracyjnych jest podniesienie atrakcyjności zarówno samego mebla, jak i wnętrza, w którym on stoi. Swoim kolorem i/lub wzorem mogą one bowiem albo podkreślać tapicerkę sofy bądź narożnika albo wpasowywać się w styl pozostałych tekstyliów – zasłon, pledów, a nawet obrusa, bieżnika czy podkładek pod talerze, jeśli salon połączony jest z jadalnią.

Pamiętajmy ponadto, że aby uzyskać naprawdę piękną kompozycję, możemy zdecydować się nie tylko na różne kolory i wzory, lecz także na różne kształty i wymiary. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które z pewnością urozmaici każdą kompozycję, są poduszki podlędźwiowe o wąskim, smukłym kształcie. Jeśli chodzi natomiast o kwestię samej kolorystyki, nasi klienci najczęściej decydują się na kolory znacząco odbiegające, a nawet kontrastujące z tapicerką mebla. W przypadku szarej tapicerki mogą to być np. odcienie żółtego, zieleni, niebieskiego czy nawet czerwonego.

Wyższy komfort podczas siedzenia

Drugą funkcją poduszek dekoracyjnych, o której często niestety zapominamy, jest zwiększanie komfortu użytkowników mebli wypoczynkowych. W tym przypadku kluczową rolę odgrywać będzie przede wszystkim wypełnienie. Do wyboru mamy tradycyjne pierze, idealną dla alergików kulkę silikonową, a także mieszanki komponentów pianek typu HR. Ostateczna decyzja zależeć będzie oczywiście od naszych indywidualnych preferencji co do twardości. Jeśli chodzi natomiast o kształt, tu znów polecamy szczególnie poduszki podlędźwiowe, które idealnie wspierają kręgosłup podczas siedzenia.