Sofa czy kanapa?

« wróć

Strefa relaksu w salonie to jedno z najważniejszych miejsc w domu. To tutaj oglądasz telewizję, czytasz, spotykasz się z przyjaciółmi. Aby prowadzenie rozmów i odpoczynek były przyjemne, musisz wybrać wygodne meble wypoczynkowe.

Sofa do salonu – zalety

Sofy to piękne meble, którym nie sposób odmówić walorów estetycznych. Są eleganckie, a dodatkowo niezwykle funkcjonalne. Mogą zostać wyposażone w funkcję spania oraz pojemnik na pościel. Dzięki temu stają się alternatywą dla łóżka. Miejscem, w którym możesz spać Ty lub Twoi goście.

Nowoczesne sofy to zazwyczaj lekkie meble, dwu- lub trzyosobowe. Ich konstrukcja opiera się na drewnianych nóżkach. Zazwyczaj do obicia wykorzystywany jest miękki, lecz odporny na rozdarcia materiał tapicerski. 

Ten mebel doskonale sprawdzi się w skandynawskich, minimalistycznych lub nowoczesnych salonach, a także tych w stylu glamour. Wybierz sofę w kolorze, który będzie kontrastował z resztą wnętrza, aby uzyskać oryginalny efekt końcowy.

Wygodna kanapa

Tradycjonaliści przy wyposażaniu salonu najczęściej skłaniają się ku kanapom. Te meble również mogą mieć funkcję spania. Wyglądają na bardziej masywne, ponieważ ich bryła opiera się na niewysokich nóżkach, nie pozostawiając prześwitu między meblem a podłogą.

Mogą mieć klasyczny kształt lub występować w mniej oczywistych formach, np. półokręgach. Najczęściej są zestawiane z pufami, podnóżkami oraz fotelami i razem z nimi tworzą komfortową strefę relaksu w salonie.

Ten mebel to bezpieczny i ponadczasowy wybór. Postaw na kanapę ze sklepu Vanillienhaus, jeśli zależy Ci na uzyskaniu przytulnego klimatu we wnętrzu. Zdecyduj tylko, czy zależy Ci na funkcji spania — modele z rozkładanymi stelażami są droższe.