Wypoczynki do salonu nowe podejście do tkanin i kolorów w 2020 ?

« wróć

Nasze spostrzeżenia o zmianie kierunków w kolorystyce, potwierdziły się już jakiś czas temu przy współpracy z projektantami o nadchodzących zmianach , ale dopiero odwiedzenie targów meblowych w Poznaniu i pokazane na nich mebli wypoczynkowych do salonu ugruntowały naszą wiedzę w nadchodzących zmianach.

Oferta przedstawiona była wręcz przełomowa ponieważ kolorystykę wypoczynków do salonu pokazano w kolorach żółtym, bordowym, czekoladowym i kombinacji kolorystycznej w jednym zestawie mebli wypoczynkowych. Te trzy kolory należało zrozumieć jako bazę dla poszczególnych odcieni i wybarwień . Ta swoboda kolorystyczna w wyborze mebli tapicerowanych do salon z pewnością przyniesie Państwa łatwiejszy sposób w aranżacji salonu jeśli chodzi o mebel tapicerowany do salonu. Jest to zmiana, która spodoba się osobą projektujące samodzielnie wnętrze nie martwiąc się o kolejnych nadchodzących ewentualnych zmianach i trendach.

 

Ciekawą propozycją pokazaną wśród tkaniny była różnorodność o strukturze , i tu posypały się pewne delikatne tendencje. Tkaniny gładkie np. typu zamsz lub ogólnie w gładkiej strukturze zdominowały mniejsze zestawy wypoczynkowe , ale o wyrazistych kolorach np. w/w bordowy, albo żółty wpadający w miód z delikatnym połyskiem. Ciekawością było pokazanie mebla przy mniejszych rozmiarach do salonu z nóżkami w kolorze czarnym, które z pewnością są eleganckie, dizajnerskie, a sam wypoczynek w salonie otrzyma wrażenie lekkiej konstrukcji i „większej” .

Natomiast przy meblu wypoczynkowym typu „Big sofa” tendencja w tym roku była przeciwna do mniejszych układów salonowych. Tkanina o wyraźnym splocie w jasnych i ciepłych kolorach z nutą melanżu, takie poszycie mebla sprzyjało nowym konstrukcją wypoczynku , które są obecnie bardzo miękkie i oparte na wypełnieniu termo aktywnym, tak dobrany pokrowiec świetnie współgra z miękkością i estetyką w salonie .

Nóżki wyraźnie wyższe nawet do 20 cm i w kolorze czarnego metalu lub naturalnego drewna w wielu odcieniach np. dębu i buku.

Taka tendencja w aranżacji wnętrza salonowego jest na pewno kontynuacją znanych trendów, ale też utwierdza w możliwości doboru większego wachlarza tkanin i kolorów, które będą ponadczasowe jeszcze przez wiele lat od zakupu wymarzonego wypoczynku do salonu, czy to sofy lub większego układu włącznie z ukształtowaniem w literę „U”.

Zapraszamy do naszych sklepów meblowych Vanillienhaus do poznania najnowszych tkanin obiciowych i ciekawej gamy kolorystycznej i przede wszystkim z skorzystania z wieloletniego doświadczenia, z którym się dzielimy z Państwem od wielu lat.